Интернет каталог печного оборудования - сауны, камины, печи, дымоходы, топки, барбекю, монтаж, акции, скидки.

      (067) 503-10-25 CallBack
      (044) 233-10-25
      (093) 623-22-55

kamin@online.ua

карта сайта
 
 

“Вільний потік” палить відходиЧи є актуальним використання твердого палива для обігріву виробничих приміщень деревообробних підприємств? Марне запитання. Звичайно, що так. І виробники відповідних агрегатів “не дрімають”. На цьому ринку обладнання вже досить тісно. Відходи виробництва: тирсу, тріски, дрібні обрізки є у чому спалювати. Разом з тим, в Україні пропонуються і зарубіжні агрегати, багато в чому відмінні за конструкцією. Зокрема, такими можна назвати канадські опалювальні печі, відомі в Канаді і США за назвою FREE FLOW, що в перекладі означає “вільний потік”. У Європі ці печі одержали назву “буллероян”. З такою назвою вони і прийшли в Україну.


Реклама цієї печі в засобах масової інформації (приблизно, з середини минулого року) вже зробила свою справу. Її вже знають. Однак запитання до постачальників ще залишаються. Зокрема, щодо принципу її дії. А, головне, - як відводити дим. Адже у конструкції печі ця важлива функція не передбачена конструкцією. Заразом з тим, спеціалісти переконані, що піч можна ефективно експлуатувати у столярних цехах, приміщеннях стаціонарних пилорам, пересувних побутовках на лісозаготівлі. Отже, редакція і пропонує ознайомитися з піччю “вільний потік” та сучасним димоходом, яким її легко обладнати.


Буллер’ян – не “буржуйка”


Працює піч просто – за принципом газогенератора. Під час тліючого горіння нагріваються трубки-повітрепроводи довкола топки (принцип дії такий же, як і у водяного котла). За рахунок перепадів температури у трубки (відкриті для доступу і виходу повітря) холодне повітря засмоктується без додаткового примусу. У приміщення нагріте повітря (також без примусу саме) виходить з температурою 60-80 градусів. Разом з тим корпус печі нагрівається мало. Адже чим більше створюється тепла у топці, тим інтенсивніша циркуляція повітря. Це зручно. Бо можна безпосередньо на корпусі сушити спецодяг, рукавиці – без остраху їх займання, як буває це, скажемо, при використанні “буржуйки”. Це, до речі, підтвердили й випробування печі в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МВС України.


Піч “буллер’ян” досить економічна. Паливо в ній спалюється цілком двома етапами. У першій камері відбувається процес тління й утворення пічних газів, а в другій ці гази спалюються остаточно завдяки подачі вторинного повітря через спеціальні форсунки. У результаті цього досягається повне згоряння (чи так зване - чисте горіння). ККД печі досягає 70-75%. При повній закладці топки піч може працювати 8-12 годин.


Піч “буллер’ян” сконструйована таким чином, що вона має не тільки “виробниче” призначення, скажімо, тимчасового користування. Її можна встановити в житловому чи службовому приміщенні. А оскільки її форма (кругла) не дуже “вписується” в інтер`єр, можна рекомендувати її як топку для облаштування каміну. У цьому випадку камін перетвориться з декоративно-прикладного елемента інтер`єра в потужну опалювальну систему. Піч більш ефективна, ніж стаціонарне опалення, також може працювати в парниках, на тваринницьких фермах – скрізь, де необхідне тепло, а будівництво котельні і підведення водяних труб у приміщення недоцільне. При цьому потужності печі (в Україні пропонують п`ять видів агрегату) дозволяють організувати опалення практично будь-якої необхідної площі.


Для печі “буллер’ян” необхідний димохід. Його, звичайно, можна виготовити і з підручних засобів. Але він, як і “буржуйка”, приверне увагу пожежників. Тому краще не наражатися на зайві неприємності, а змонтувати димохід заводської конструкції.


Пожежобезпечний димохід


Від того, з якого матеріалу виготовлений димохід, залежить якість роботи опалювального пристрою, естетичний вид будинку і безпека проживання в ньому. В Україні традиційно зводять димоходи з цегли або встановлюють азбестоцементні труби. Іноді при цьому виникає небезпека потрапляння продуктів згоряння в житлові приміщення. Крім того, цегельні димохідні шахти мають квадратний чи прямокутний перетин і тривалий час нагрівання, що погіршує тягу і роботу опалювальних пристроїв.


У Європі вже не один десяток років у будівництві житла і промислових будівель використовують димоходи, виготовлені з нержавіючої сталі. Вони цілком відповідають загальноприйнятим вимогам до такого устаткування, які передбачають: безпеку; надійність; довговічність; естетичність.


Крім цього, вони відрізняються простотою монтажу, обслуговування і транспортування на будівельний об’єкт. І, звичайно, ефективно забезпечують постійну і достатню тягу. Монтуються такі димоходи в цегельні шахти або за зовнішньою стіною будинку. У будь-якому випадку важливим елементом конструкції димоходу є коліно для з`єднання з опалювальним пристроєм, ізоляція усередині труби. У випадку монтажу в цегельну шахту, вона закривається кришкою димоходу – елементом конструкції у верхній частині труби.


Як правило, в асортименті виробників є труби діаметром від 100 до 300 мм. Комплектуються димоходи, власне, трубами, що мають монтажні коліна для нарощування їх у висоту, трійники для приєднання до опалювального устаткування, відводи під різними кутами, верхівки. Усі вони зроблені з нержавіючої сталі товщиною 0,6, 0,8.1,0 мм. За ізоляцію використовують базальтовий картон товщиною від 25 до 35 мм.


Безперечно, і піч “вільний потік”, і димоходи з нержавіючої сталі коштують певну суму. Але чи варто на цьому заощаджувати? Адже за їх рахунок тепло для приміщення “постачають” відходи деревообробки. І інше. Встановлення заводського опалювального обладнання, порівняно з “буржуйками”, не викликає претензій у пожежників. А їх “апетити” у разі виявлення порушень пожежобезпеки, напевне, відомі багатьом деревообробникам.


газета `Деревообробник` № 24 (66) 17-31 грудня 2002 року

новости : каминные топки : каменки : печи : дымоходы : электрокаменки : галерея : статьи : о нас
 
продажа каминных топок продажа каминных топок Печь каменка Buller NVS18 - Булерян - new продажа каминных топок продажа каминных топок Paroc - минеральная вата на основе базальтового волокна - суперцена
  fire   Камины в Киеве по лучшим ценам
+38 (044) 233-10-25
+38 (067) 503-10-25
kamin@online.ua
© 2011 www.topki.kiev.ua
Дизайн и SEO Xlab